Víte, kdy je čas pořídit dětskou jídelní židličku?

Dítě by se mělo umět samo posadit a vydržet v sedě minimálně 15 – 30 minut. Jídelní židličku budete používat alespoň 3 roky, proto byste neměla její výběr vůbec podcenit.

Jak vypadá správná dětská jídelní židlička

  • Stabilní – nesmí se převrátit ani když sebou dítě šije.
  • Bezpečná – měla by mít zaoblené hrany a pětibodový upevňovací pás, případně pás mezi nožičkami.
  • Pohodlná – polohovací opěrka, polstrování (nejlépe, které se dá vyjmout a je dobře omyvatelné), prostorná i pro silnější dítě (ne však tolik, aby mělo dítě možnost většího pohybu).
  • Skladná – zejména, pokud máte málo prostoru a budete muset židličku pokaždé skládat, si zjistěte jak je velká po složená a jak snadno ji složíte.
  • Nižší hmotnosti – myslete na to, že budete muset židličku občas posunout (i s dítětem), tak raději vybírejte lehčí nebo si pořiďte židličku s kolečky.
Přečtěte si zajímavý článek:  Česká jména - odkaz a hodnota vyrytá ve zlatě

Typy dětských jídelních židliček

Na trhu jsou k dispozici 3 typy jídelních židliček:

1. Dřevěné jídelní židličky

Dřevěná jídelní židlička patří k těm nejstarším typům a zná ji snad každý. V dnešní době se dá koupit v nejrůznějších designech. Můžete ji zakoupit celodřevěnou nebo v kombinaci s jinými materiály (např. plast nebo textil).
Výhody: nižší cena (cena se pohybuje do 2000 Kč), lze ji rozložit na židličku a stoleček,
Nevýhody: vyšší hmotnost

2. Plastové židličky

Plastové jídelní židličky jsou oblíbené především pro svou praktičnost, skladnost a variabilitu. Mají atraktivní design a skvěle zapadnu i do moderní kuchyně.
Výhody: snadná údržba, nízká hmotnost, barevná pestrost,
Nevýhody: vyšší cena (od 2000 Kč)

Boy Read Small Child Education - Alexandra_Koch / Pixabay

Alexandra_Koch / Pixabay

3. Cestovní židličky

Cestovní židličku (nebo-li také přenosné sedátko či závěsná židlička) oceníte především na dovolené. Jsou vyrobeny z plastu nebo kovu a jsou určeny pro děti, které sami spolehlivě sedí a nemají více jak 15 kg. Existuje několik typů: ty, které se dají připoutat ke stolu; židličky, které se dají postavit na židli nebo samonafukovací. Cena cestovních židliček se pohybuje od 700 do 1500 Kč.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jaro je za dveřmi: Víte, jak vybrat kvalitní zahradní nářadí?

Jak dále dělíme jídelní židličky

  • Na samostatně stojící, které můžeme rozdělit na výškově polohovatelné a rozložitelné (můžeme je rozložit na židličku a stoleček) a na polohovatelné, u kterých se dá nastavit výška i poloha opěrky

Doplňky k dětským jídelním židličkám

K plastovým jídelním židličkám můžete dokoupit pultík (pokud není součástí) nebo menší odkládací pultík. Aby byla židlička ještě pohodlnější lze dokoupit speciální polstrování.

Child Girl Hat Summer Sunshine - Pezibear / Pixabay

Pezibear / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search