Jak si vybrat ty nejvýhodnější dlouhodobé půjčky

Pokud máte právě finanční starosti a potřebujete si půjčit peníze, máte na výběr z několika možností. Můžete si buď zažádat o půjčku některou z bankovních institucí, nebo naopak některou z nebankovních společností.

Jak je to se záznamem v registru dlužníků?

Pokud máte záznam v registru dlužníků či nemáte dostatečné příjmy finančních prostředků, musíte raději počítat s tím, že banka vám s největší pravděpodobností půjčku neposkytne. V tuto chvíli již mnoho lidí v minulosti propadalo depresivním myšlenkám, v dnešní době však již tyto myšlenky nikdo mít nemusí. Řešením kritické finanční situace může být půjčka prostřednictvím nebankovní společnosti, které nabízí mnoho produktů.

Nebankovní společnosti poskytují půjčky jak krátkodobé, kterých je opravdu obrovské množství, tak i půjčky dlouhodobé. Produktem, který se aktuálně těší popularitě klientů, je konsolidace (sloučení) půjček. Tímto způsobem se můžete zbavit nevýhodných půjček, sloučit si všechny půjčky do jedné a ušetřit mnoho peněz. Rovněž jsou v obrovské popularitě tzv. rychlé půjčky.

Přečtěte si zajímavý článek:  Pasivní příjem vám může zajisti klidné stáří. Jak na jeho tvorbu?

Co jsou vlastně dlouhodobé půjčky?

Jak již z názvu vyplývá, tak se jedná o půjčky s dlouhou dobou splatnosti. Nejčastěji je to 8 – 15 let. Dlouhodobé půjčky poskytují jak bankovní instituce, tak i nebankovní společnosti a jsou poskytovány jak fyzickým, tak i právnickým osobám. Vyřízení dlouhodobých půjček je relativně rychlé a půjčit si takto klient může až miliony korun.

Dlouhodobé půjčky jsou rovněž nabízeny některými nebankovními společnostmi jako půjčky bez nahlížení do registrů a bez zástavy nemovitostí.

Co je nezbytné pro poskytnutí dlouhodobé půjčky?

Každý žadatel musí předložit platný občanský průkaz a druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz či cestovní pas), potvrzení o příjmu, pracovní smlouva. Některé společnosti požadují rovněž výpis z běžného účtu za 2 – 3 měsíce.

Jaké jsou výhody dlouhodobých půjček?

  • Splátky si můžete rozložit na delší časové období.
    Můžete si půjčit až miliony Kč (ale jen u některých společností).
    Nemusíte udávat důvod čerpání finančních prostředků z půjčky.
    Většinou jsou finanční prostředky vyplaceny převodem na účet.
    Nevýhodou dlouhodobých půjček je vyšší úroková půjčka než v případě jiných nabízených typů půjček..
Přečtěte si zajímavý článek:  Jaká je nejlepší nebankovní půjčka s vysokou mírou schválení

Pokud tedy budete žádat o dlouhodobou půjčku, zamyslete se pořádně nad tím, jestli vám pořízení takové půjčky vaši finanční situaci spíše nezhorší. Je třeba si pečlivě analyzovat a naplánovat možnosti splácení. Pokud by se na základě analýzy ukázalo, že vaše možnosti splácení jsou omezené a vyskytuje se pravděpodobnost, že budete mít se splácením problémy, pak je rozumnější si vypůjčit peníze od rodiny či známých a přizpůsobit splátky svým možnostem.

Pokud však vaše možnosti splácení vypadají pozitivně, pak si můžete vybrat ze široké nabídky nejen nebankovních společností, které dlouhodobé půjčky poskytují. Nejznámějším poskytovatelem dlouhodobých půjček je například společnost Provident, která na našem trhu působí již řadu let a našla si již mnoho spokojených zákazníků, kteří dokonce jejích služeb využívají opakovaně.

Provident nabízí dlouhodobé půjčky bez skrytých poplatků i bez ručitele. Díky tomu je tato půjčka Providentu mezi klienty tolik oblíbená, nemusíte se obávat žádného podvodu ze strany společnosti. Rovněž nemusíte udávat účel, pro který si danou půjčku chcete pořídit. Peníze tak můžete využít na cokoliv. V případě schválení půjčky vám budou peníze zaslány do 48 hodin.

Debt Loan Credit Money Finance  - Rilsonav / Pixabay

Jak si vybrat ty nejvýhodnější dlouhodobé půjčky

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search