Jaro je za dveřmi: Víte, jak vybrat kvalitní zahradní nářadí?

Již brzy si budeme moci užívat jarních měsíců, během kterých se začne pomalu probouzet i naše zahrada. Té dá zima a napadlý sníh vždy pořádně zabrat, a proto často potřebuje i naši pomoc. Při většině prací se však neobejdete bez pořádného zahradního nářadí. Jak na jeho výběr?

Rozhodněte se, co budete na zahradě dělat

Každá zahrada je jiná, a tak na ni budete potřebovat i jiné zahradní nářadí. Pro hrubé práce spojené s terénem se určitě neobejdete bez klasického ručního nářadí. Největší volba vás bude čekat hlavně při výběru nářadí na úpravu trávníku nebo křovin.

Řídit byste se měli zejména podle toho:

  • jak je zahrada velká,
  • co na zahradě roste,
  • jaký typ trávníku vlastníte.

Teprve potom se můžete pustit do výběru konkrétního nářadí, díky kterému ušetříte spoustu práce i času. U menších zahrad si vystačíte s běžnými sekačkami – naopak u velkých zahrad či luk je výhodnější pořídit si zahradní traktor nebo rider, se kterými větší plochu posekáte mnohem rychleji.

Přečtěte si zajímavý článek:  Co potřebují patisony na zahradě k maximální spokojenost a proč je nepěstovat na kompostu

K úpravě méně přístupných prostorů nebo křovin je vhodný křovinořez, který však může být náročnější na ovládání. Pokud navíc doma topíte v kamnech, neměli byste zapomenout na koupi motorové pily, se kterou můžete odstranit i padlé stromy či jiné dřevěné překážky.

Investujte do kvality, ne do kvantity

Zahradní nářadí se často rychle opotřebovává, a to především, když ho používáte pro plnění těžších úkolů nebo jej využíváte v náročných terénech. Proto se vyplatí nebát se investovat do kvalitního zahradního nářadí vyšší částky.

Kvalitu získáte i koupí nářadí od švédské značky Husqvarna, která své produkty prodává ve více než 100 zemích světa. Od svého založení v roce 1689 si vybudovala silné postavení na trhu, a především pověst výrobce odolného a kvalitního zahradního nářadí a techniky všeho druhu.

Lawn Mower Mow Gardening Lawn - congerdesign / Pixabay

Jaro je za dveřmi: Víte, jak vybrat kvalitní zahradní nářadí?

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search