Jak nakupovat koupelnový nábytek?

Chystáte se na nákup koupelnového nábytku a nevíte, jak se v širokém sortimentu domácích i zahraničních výrobců zorientovat? Přečtěte si náš článek a nechte si poradit, na co se při výběru koupelnového nábytku zaměřit.

Koupelnový nábytek patří do každé koupelny – i do té nejmenší. Nemusíte se bát, že by nábytek zbytečně zabíral cenný prostor. Zkušenosti jasně napovídají, že například skříňka pod umyvadlem místo paradoxně uvolní. Nabídne totiž odkládací plochu pro věci, které bývají zpravidla uskladněny ve výškách od pasu nahoru. Prostor na pohyb v koupelně se tak výrazně zvětší, nemluvě o celkovém estetickém dojmu.

Dvakrát měř, jednou řež!

Před tím, než začnete listovat katalogy s koupelnovým nábytkem, zkuste se zamyslet nad čtyřmi základními otázkami:

  • Jaký účel a charakter by měla koupelna vašich představ mít?
  • Jaké architektonické řešení prostoru by bylo vhodné zvolit?
  • Jaká je velikost koupelny?
  • Jaké jsou vaše požadavky na úložný a obytný prostor?
Přečtěte si zajímavý článek:  Nevíte si rady, jak na výměnu staré podlahy? Nechte si poradit od profesionálů

Mít jasnou představu se určitě vyplatí. Pokud budete přesně vědět, co od koupelnového nábytku požadujete, bude se vám z nepřeberného množství produktů lépe vybírat.

Kvalitní povrchová úprava – delší životnost

Při nákupu koupelnového nábytku je třeba důkladně zkontrolovat, zda jsou veškeré plochy ošetřeny tak, aby v žádném místě – zejména ve spojích a na hranách – nezůstal nekrytý původní materiál, z něhož jsou skříňky nebo police vyrobeny. Důkladná povrchová úprava a důsledné překrytí všech kritických míst úzce souvisí s životností nábytku. Pokud se rozhodnete pro levnější stavebnicové řešení stylu „dodělej si doma”, nezapomeňte nábytek v oblasti hran a spojů důkladně ošetřit.

Cení se přesnost a detaily

Zaměřit byste se měli i na sanitární keramiku, která bývá součástí nábytkových sestav. Výhodnější je dát přednost mírně dražší, ale značkové keramice. V ceně se promítá kvalita výrobku – dodržení rovinnosti ploch, dokonalost zakřivení, bezchybná povrchová úprava, dodržení výrobní technologie, barevného odstínu a přesnosti tvaru. Právě ona přesnost a řešení detailů (například v podobě stykových ploch pro kontakt s nábytkem) zaručuje, že kapky vody nebudou zatékat do spár a že se bude keramika snadno udržovat.

Přečtěte si zajímavý článek:  Nepodléhejte trendům a nevzdávejte se DLAŽBY na terasy! Je mnohem praktičtější než dřevo. A proč?

Značkoví výrobci koupelnového nábytku dokáží nabídnout k vybrané sérii nábytku i několik variant sanitární keramiky významných výrobců. Umyvadlo k vybrané skříňce si tak může zákazník vybrat z deseti až dvanácti různých designů.

Hledáte další inspirace pro nákup vybavení do vaší koupelny? Přečtěte si další články z našeho seriálu o koupelnovém nábytku! Dozvíte se více o materiálech, designu i použití nábytku do koupelen.

Architecture Lighting Color - fietzfotos / Pixabay

fietzfotos / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search