Ekologická likvidace vozidla vám nezabere více než pár minut. S profesionální firmou už nemusíte řešit ani odhlášení vozidla

Likvidace vozidla je nejen nutná, ale dokonce podmíněná zákonem. Každý majitel vozidla tedy musí vždy zajistit ekologickou likvidaci vozidla, a to pouze prostřednictvím firmy s povolením k provádění takových úkonů. Pokud si navíc dáte na jejím výběru opravdu záležet, můžete se lehce vyhnout i zbytečnému papírování a dohadování s úřady.

Ekologickou likvidaci můžete vyřídit zcela z pohodlí domova

Pokud váš automobil již dosloužil, je na místě přistoupit k jeho likvidaci. Jestliže nemáte času nazbyt, určitě byste se měli poohlédnout po firmě, která vám dokáže nabídnout kompletní služby. V takovém případě je ekologická likvidace vozidel prováděna rychle a bez zbytečného papírování – většinu procesů tedy za vás provede samotná firma, přičemž často nabízí i vyřízení výmazu z registru vozidel.

Firmu si můžete obvykle objednat z pohodlí svého domova a domluvit se na čase, kdy k vám dorazí její zástupci. Není výjimkou, že na místo dorazí ještě v ten samý den, přičemž během chvilky odhadnou cenu automobilu a nabídnou vám podmínky, za nichž od vás automobil odkoupí. Pokud budete souhlasit, postačí, když předložíte svůj občanský průkaz, velký technický průkaz a podepíšete smlouvu.

Přečtěte si zajímavý článek:  Zjistěte, kolik místa můžete ušetřit díky chytrému systému regálů

Při výběru firmy si nejprve přečtěte pečlivě veškeré podmínky

Každá firma disponuje jinými obchodními podmínkami, které byste si měli vždy raději přečíst. Důležitá je zejména část týkající se dopravy, za níž si můžete někdy i pořádně připlatit. Ve výsledku vás tak samotná likvidace vozidel vyjde mnohem dráže a často ji nepokryje ani částka z výkupu. Ta se totiž odvíjí od stáří a značky vozidla, přičemž u velmi starých automobilů se cena pohybuje pouze okolo pár tisíc korun. Každopádně menší odměnu získáte i za úplné vraky, jejichž výkup nabízí drtivá většina firem zabývající se likvidací vozidel.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search