Pomocí kalibrů snížíte počty vadných výrobků na minimum. Kde všude je můžete využít?

Prakticky jakákoliv výroba s sebou nese spoustu skrytých nástrah, které se mohou propsat i do vašich nákladů. Jednou z nich jsou i vadné výrobky, u nichž zbytečně plýtváte svým časem a také prací. Na konci však máte nefunkční výrobek, který nemůžete jakkoliv zpeněžit. Právě proto řada podnikatelů investuje do různých mechanismů, jak zmetky odhalit již na samém počátku.

Kalibry můžete využít v celé řadě odvětví

Kontrolní kalibry se v průmyslu a výrobě u různých odvětví objevují již pěknou řádku let, díky čemuž se jedná o ověřený způsob, jak efektivně provádět kontrolu výrobků. Velkou výhodou je především jejich jednoduchost a rychlost kontroly, která nějak zvlášť nezasahuje do výrobního procesu. Naopak ho výrazně zrychluje a také zlevňuje, jelikož jsou zmetky odhaleny již na úplném počátku a není na ně plýtvána další pracovní síla a ani materiál.

S kvalitním kalibrem přitom můžete předejít i případnému poškození stroje, jemuž mohou vadit nesprávné rozměry výrobku. Kontrolovat lze nejen vnější a vnitřní rozměry výrobků, ale i přesnost závitů. Konkrétně se setkáte se čtyřmi základními typy kalibrů, mezi něž patří:

  • Závitové kalibry – kontrolují vnitřní závity,
  • Měřící kroužky – kontrolují vnější závity,
  • Válečkové kalibry – kontrolují vnitřní rozměry,
  • Třmenové kalibry – kontrolují vnější rozměry.
Přečtěte si zajímavý článek:  Ekologická likvidace vozidla vám nezabere více než pár minut. S profesionální firmou už nemusíte řešit ani odhlášení vozidla

Dodavatelé vám dokážou vytvořit kalibry na míru

Pokud hledáte kalibry pro svoji výrobu, budete potřebovat v první řadě kvalitního dodavatele. Jedním z nich je i česká firma MIchovský-TOOLS s.r.o., jež má ve své nabídce všechny výše zmíněné kalibry – všechny si je lze prohlédnout zde na stránkách firmy. Kromě toho ale nabízí i výrobu kalibrů na míru, díky čemuž můžete výrobní proces zkvalitnit i u výrobků s atypickými rozměry.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search