Barevné podzimní kouzlení. Kam s jakou barvou v interiéru?

Náš interiér se proměňuje nejen s našimi náladami a momentálním rozpoložením, ale také s ročním obdobím, které aktuálně nastává. Jiné doplňky do obývacího pokoje, ložnice, ale třeba i dětského pokoje volíme na podzim, jiné na jaře a v zimě.

Nebojte se černé barvy

Černá barva je dominantní a má v sobě sílu. S jejím použitím tedy musíme být uvážliví. Kromě toho ale také má tu moc pomoci vytvořit opravdu luxusní interiér a dát mu punc výjimečnosti. Černá působí nejlépe v kombinaci s bílou. Můžete si dopřát například černý konferenční stůl, k němuž budou kontrast tvořit bílé stěny pokoje. Černá snese i jiné barvy. Upřednostněte ale ty chladné. Ideálním doplňkem k černé je blankytně modrá, olivově zelená, ale i barvy méně tradiční, jako například růžová či fialová. Černou můžete použít i na tapety anebo pohovku. Dejte ale pozor, abyste to s jejím množstvím ve vašem bytě nepřehnali.

Žlutá nás rozveselí

Žlutá barva nebývá v interiéru tolik používána. A je to škoda. Když už ji někde vidíme, tak spíše ve světlých či pastelových odstínech. Nebojte se výrazných barev a vyzkoušejte výrazný odstín hořčicově žluté barvy. Není nutné jim malovat hned celý pokoj, plně postačí jediná stěna. Tuto barvu můžete do svého interiéru přivést i s jediným kouskem nábytku. Klidně stačí i jediná komoda anebo odkládací stolek. Výrazná žlutá je skvělým doplňkem k černé či bílé barvě. Vyjímat se bude ale i v kontrastu se stěnou světle šedé barvy. Žlutou můžete směle použít i do dětského pokoje, kam rozhodně patří. Tato barva vás rozveselí a pomůže vám také s bojem proti depresi a podzimním splínům.

Přečtěte si zajímavý článek:  Hledáte ideální lustr nebo jiné svítidlo? Nechte si je vyrobit

Červené se bát nemusíte

Červená barva k podzimu patří. Ne křiklavě červená, ale spíše tlumený vínový tón. Právě ten se objevuje na spadaném listí v kombinaci se žlutou či oranžovou. Takovéto divoké barevné kreace by ale váš obývací pokoj nemusel vydržet. Raději volte červenou jako doplněk k hlavním spíše zemitým barvám. Bude působit mnohem lépe, než když ji použijete na celý pokoj. I nábytek může mít nádech červené. Některé tóny hnědé mají vínový podtext. Mnohem lepší ale bude, pokud červenou v interiéru přiznáte. Ideální je pořídit například výraznou komodu jako doplněk k nábytku tradičního vzhledu.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search