Dřevěné fasády nejsou na údržbu náročné, zbavte se mýtů!

Dřevěný dům vypadá opravdu dobře. Ne vždy je však nutné počítat se dřevem už v samotných základech. Naopak. Leckdy si docela dobře vystačíte „jen“ s efektivně vyhlížející dřevěnou fasádou.

Bohužel se k tomuto řešení pojí řada mýtů. I když se nám smrkové palubky líbí a nemáme problém je umístit třeba na dřevěné podlahy nebo dřevěné terasy, na fasádě si je ještě tak úplně představit neumíme. A přesto jsou terasová prkna na údržbu stejně nenáročná jako dřevo na fasádě.

Řádnou ochranu stačí nanést jen jednou

Jaký druh ochranného systému tedy použít, abychom při tvorbě dřevěné fasády v maximálně míře předešli jakýmkoli nepříjemnostem? V zásadě by mělo dojít ke kombinaci dvou druhů. Tzv. základní ochrany, která zajišťuje, že funkčnost výrobku, která jde ruku  v ruce s životností, bude dostatečně dlouhá. Druhou částí celého procesu je však i nezbytná povrchová ochrana.

Ta je volitelná  a hodí se pro okamžiky, kdy chceme dřevo namořit nebo zabránit jeho šednutí. Správně implementovaná základní ochrana se obnovovat nemusí. Funkčnost vaší fasády nebo třeba saunové palubky, u níž se tento princip také používá, nijak na rušena nebude. Ovšem pokud chcete zachovat stále konstantní a původní vzhled tohoto materiálu, bude obnovení jeho povrchové ochrany po nějakém čase zcela nevyhnutelné.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jak se dělá gabiónový plot?

Dům, který odolá i nejnáročnějším podmínkám

Nemusíte se tedy v žádném případě bát použít kvalitní dřevo domácích dřevin. Jestliže ho adekvátně ochráníte těmi správnými metodami, bude jeho životnost srovnatelná s exotickými druhy. Přitom však za toto řešení zaplatíte mnohem méně, než v případě sázky na zahraniční zdroje.

A kde vaše nové dřevo na fasádu pořídit? Pokud vám jde především o kvalitu zpracování, jdoucí ruku v ruce s širokým výběrem a dobře nastavenými cenami, pak vyzkoušejte Shop.au-mex.cz. Najdete tu přesně takovou fasádu, o které už dlouho sníte.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search