Čištění koberců – kdy a jak jej provádět

Pravidelnost je v úklidu a pro udržení čisté domácnosti naprostý základ. Asi každý pravidelně vytíráme, utíráme prach, dezinfikujeme koupelnu a toaletu, čistíme povrchy v kuchyni. Jak často ale čistit koberce? Nebo snad stačí obyčejné luxování jednou týdně? Přečtěte si náš dnešní článek a budete mít jasno!

Povrchové čištění nestačí

Luxujete každý týden a dbáte na to, aby byl váš koberec bez drobků, smítek či srsti domácích mazlíčků. Nicméně na krásu koberce denně útočí mnoho nebezpečí. Ať už je to naše nešikovnost, divokost našich dětí, nespoutaná přirozenost našich domácích mazlíčků – vše na koberci zanechá nějakou tu stopu. Něco v podobě skvrn a nevzhledných fleků, něco v podobě do hloubky vláken usazených pachů a drobných nečistost, na které vašemu vysavači síly nestačí. A to je i kámen úrazu. Vysavače a většina čisticích prostředků na koberce umožňují pouze povrchové a nikoliv hloubkové čištění, které si koberce nejen zaslouží, ale také potřebují jako sůl. Bez hloubkového profesionálního čištění koberců jednoduše nebudou vaše koberce nikdy úplně čisté.

Přečtěte si zajímavý článek:  Reklama může mít spoustu podob. Zkuste vsadit na textilní reklamu a vyhněte se platbě vysokých nákladů

Jak koberci důkladnou očistu dopřát? Jedině pomocí strojního čištění. Jak jsme už naznačili výše, v obchodech najdete i speciální chemii pro čištění koberců svépomocí. I přesto, že vám reklamy tvrdí opak, ani s pomocí těchto přípravků se vám za velké dřiny podaří vyčistit jen povrch koberce. Místo těchto namáhavých a zdlouhavých pokusů raději rovnou oslovte profi úklidovou firmu, jako je čištění koberců Plzeň, a nechte čištění koberců v jejich režii.

Jak často koberce čistit?

Dáváte-li si záležet na perfektně čisté domácnosti, je možné, že vás výše uvedené odhalení asi lehce vyděsilo a asi vás zajímá, jak často by se čištění mělo provádět. Pravidelnost je základ. Pokud nesdílíte domov se psem či kočkou, nemáte malé děti nebo netrpíte onemocněním, které by vyžadovalo nastavení vyšších hygienických standardů, stačí koberce čistit jednou ročně. V opačném případě je dobré interval zkrátit a čištění objednat třeba každé 3 měsíce.

Cena příznivá, výsledek skvělý

Ať už patříte do jakékoliv skupiny, jistě vás zajímá cena čištění a také to, zda jsou účinky skutečně tak dobré. Metoda mokrého čištění koberců je opravdovým zázrakem – snadno odstraníte veškeré skvrny, špínu i zápach a dokonce oživíte barvy. Teplá voda s kapkou profesionálního čističe a efektivní síla sání lehce navrátí vašemu koberci původní vzhled. A kolik za takový dechberoucí efekt zaplatíte? Nemusíte se obávat žádných závratných částek. I při nutnosti pravidelného čištění cena služby nezatíží vaši peněženku. V každém případě se můžete spolehnout, že se toto čištění opravdu vyplatí!

Přečtěte si zajímavý článek:  Je vaším snem vlastní bydlení? Nechte si postavit dřevostavbu na klíč přesně podle vašich představ

Abyste byli se službami naprosto spokojeni, vyhledejte si úklidové firmy ve svém okolí a projděte si jejich recenze. Tak které firmě svěříte čištění svých koberců?

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search