Zrcadlo do koupelny, zrcadlo do obývacího pokoje — jak si vybrat?

Zatímco zrcadla mohou být a obvykle jsou používána pro praktické účely, mohou být také důležitou součástí bytové dekorace. Zrcadla jsou potřebná k tomu, abyste se v nich mohli na sebe dívat, zlepšovat svůj vzhled a udržovat se v čistotě. Zároveň mohou spolu s dalšími doplňky definovat styl v interiérovém designu – bez ohledu na to, zda má být funkčním koupelnovým zrcadlem nápomocným při každodenní hygieně, nebo zrcadlem do obývacího pokoje, které bude dalším dekorativním prvkem. Vždy může být skvělým doplňkem Vašeho domova. Stačí si vybrat dokonalé zrcadlo, které bude odpovídat našim potřebám a bude ladit se stylem našeho interiéru.

Interiéry se zrcadly

Moderní obývací pokoj nebo koupelna, velikost zrcadla, tvar a barvy musí být dobře sladěny s ostatními prvky. Jak vybrat zrcadlo, aby dobře ladilo se zbytkem zařízení a zvoleným stylem interiérového designu?

Tvar může být podobný jako u nábytku a dalších doplňků, nebo může být zvolen na základě kontrastu. Kulaté nebo obdélníkové zrcadlo je dobré, když jeho tvar odkazuje na některé prvky vybavení a výzdoby. Vybrat si můžete ze zrcadel nástěnných a stojacích v rámu, s příčkami, designérských zrcadel, make-up zrcadel, zrcadel na míru, bez podsvícení a zrcadel s LED osvětlením.

Pokud má zrcadlo rám nebo nějaké barevné doplňky, je nejlepší je sladit s barvami ostatních doplňků, dekorací a textilií. To zajistí určitou soudržnost v celém aranžování. Zrcadlové rámy a příčky mohou být další ozdobou nejen samotného skla, ale celé místnosti – stejně jako LED podsvětlení, které kolem sebe šíří efektní pruh světla.

Koupelnová zrcadla

Vybavení koupelny je standardní – umyvadlo, WC, vana nebo sprchový kout a samozřejmě koupelnové zrcadlo. Bez zrcadla si jen těžko dokážete představit každodenní toaletu, hygienu, holení nebo učesání a líčení. Je nezbytným vybavením koupelny. To ale neznamená, že nemůže být součástí výbavy, která má dekorativní charakter. Jak vybrat zrcadlo do koupelny?

Možností je tolik, že je někdy těžké se rozhodnout, jaké zrcadlo zvolit. Lepené na zeď, zavěšené, s rámem, s příčkami, s LED osvětlením, kulaté zrcadlo nebo make-up zrcadlo. Pokud jde o výběr koupelnového zrcadla, LED zrcadlo je velmi oblíbené. Na precizní činnosti jako je nanášení make-upu však jeho světlo většinou nestačí. Proto je dobré mít v koupelně zrcadlo, které je dodatečně osvětlené, i když není dostatek denního světla. Doporučuje se, aby další zdroje světla vedle zrcadla byly ve vzdálenosti alespoň 10 cm.

Jaké zrcadlo do koupelny?

Velikost zrcadla v koupelně závisí na počtu členů domácnosti. Měla by zajistit svobodu používání zrcadla pro každého, včetně nejmladších členů rodiny. Je dobré, když děti mohou také nějak mít přistup k zrcadlu, jehož výška zavěšení se přizpůsobí dospělým.

Pokud jde o velikost, je nejlepší, aby ideální zrcadlo do koupelny mělo šířku minimálně 40 cm, v rozmezí do 80 cm. Šířka by také neměla být menší než šířka umyvadla, nad kterým je zrcadlo umístěné v tzv. mycí zóně. Mělo by být nejlépe asi 20 cm nad umyvadlem, aby povrch zrcadla nebyl potřísněn vodou. Dosah zavěšení koupelnového zrcadla je od 1,2 m do 2,0 m. V jeho polovině se má odrážet hlava dospělého člověka. Je dobré, když se horní hrana zrcadla rovná výšce vchodových dveří. To je vizuálně výhodné.

Nejlepší koupelnové zrcadlo by mělo mít tloušťku alespoň 4 mm. Počítá se i kvalita zrcadla, protože v koupelně panují specifické podmínky. Kolísání teplot a vlhkosti znamená, že pokud zvolíme zrcadlo v rámu, měl by být rám chráněný a přizpůsobený takovým podmínkám.

Jde samozřejmě o tipy, které zapadají do standardních činností v předmětu výběr a umístění zrcadla v koupelně. V praxi hodně záleží na velikosti koupelny, uspořádání a množství prostoru, který máme k zavěšení zrcadla. Často toho prostoru není mnoho, ale naštěstí v novostavbě je ho často více. V tomto případě nic nebrání tomu, abyste si například na stěnu za umyvadlo pověsili velké zrcadlo. Může to být i koupelnové zrcadlo na míru, zvláště pokud v koupelně jsou i zkosené stěny. Celý prostor můžete dobře využít a zároveň jej opticky zvětšit.

Zrcadla obecně mají tu vlastnost, že dokážou místnost opticky rozšířit, zvýšit nebo prodloužit. V nižších koupelnách je proto dobré použít vyšší zrcadla pro zvětšení prostoru. V místnostech s vysokými stropy budou lepší zrcadla umístěné více vodorovně. Starší koupelny většinou nebývají velké, takže s takovými triky můžete opticky získat trochu prostoru.

Aranžování v moderním stylu

V závislosti na osobním vkusu a preferencích, ale také módě a posledních trendech se může styl zařizování koupelny, včetně výběru zrcadla, lišit. Velmi oblíbené jsou však moderní koupelny, do kterých není těžké vybrat ta správná zrcadla. To platí i pro ostatní místnosti zařízené v tomto stylu. Také místnost, která není nutně spojena s použitím zrcadel jako prvku vybaveni. Avšak vzhledem k tomu, že zrcadla mohou kromě praktického plnit i dekorativní roli, vyplatí se je použít v dekoru při zařizování moderního obývacího pokoje.

Moderní obývací pokoj

Klasický nebo moderní obývací pokoj je na jedné straně rodinný pokoj a na druhé straně reprezentativní místnost. Ty zařízené v moderním stylu se často vyznačují určitou jednoduchostí formy. To však neznamená, že se musíte u doplňků a dekorací zastavit u minimalismu. Moderní obývací pokoj lze oživit a prosvětlit použitím zrcadla v aranžování. Prostor nejen prosvětlí odrazem světla. Bude to dekorace, která mu dodá hloubku a charakter. To vše kvůli tomu, co se odráží v zrcadle, čemu stojí za to věnovat pozornost. Obrázek, květina v květináči nebo jiné dekorace se stanou doplňkovou a dvojitou dekorací. V tomto ohledu je dobré naplánovat zavěšení nebo umístění zrcadla. Pomáhá také trochu prosvětlit prostor. Pokud není moderní obývací pokoj dobře osvětlen přirozeným světlem, můžete zrcadlo umístit blízko okna, aby odráželo co nejvíce světla zvenčí.

Možností využití zrcadel v vybavení obývacího pokoje je mnoho. Pokaždé to také můžete jednoduchým způsobem trochu změnit. K mírnému přeuspořádání prostoru stačí změnit nebo přesunout to, co se odráží v zrcadle.

Zrcadlo do obývacího pokoje – moderní obývací pokoj

Moderní obývací pokoj, ať už ve světlejších nebo tmavších tónech, je ideálním prostorem pro použití zrcadla v aranžování. Zajímavě vypadá obdélníkové zrcadlo do obývacího pokoje v moderním stylu, zavěšené vodorovně nad pohovkou. Zdůrazní skutečnost, že je pohovka ústředním bodem místnosti. Zrcadlo v obývacím pokoji, umístěné blízko vchodu, bude zářit svým jedinečným leskem již od dveří. Prohloubí vizuální perspektivu prostřednictvím toho, co se v ní bude odrážet. Je to dobrý způsob, jak opticky zvětšit prostor, zvláště když se jedná o malý obývací pokoj. K tomu se nejlépe hodí velké zrcadlo.

V aranžování můžete použít několik menších, kulatých nebo obdélníkových zrcadel také v hotových sadách. Taková zrcadla do obývacího pokoje mu dodají výjimečně originální charakter. Odrazem bude určitá asymetrie, která prostor zpestří. S těmito možnostmi uspořádání se vyplatí pohrát. Hra šerosvitu nebo odraz v zrcadle dodává místnosti hloubku a expresivitu. To platí jak pro obývací pokoj, tak pro koupelnu, ale i pro jakoukoli jinou místnost. Praktické využití zrcadel není všechno. Jejich tvary, formy nebo rámy jsou efektním, dekorativním doplňkem dekoru. Obývací pokoj a další interiéry získají na atraktivitě díky použití zrcadel v aranžování – jak v moderním, tak i v klasickým stylu.

Alfaram

Zrcadel je na trhu tolik, že někdy nevíte, co si vybrat. Vyplatí se však vsadit na něco méně sériového, co bude originálnější a vynikne nad ostatními zrcadly. Takovou nabídkou je sortiment společnosti Alfaram, která je výrobcem kvalitních zrcadel s originálním designem. Výhodou této značky je fakt, že si je vědoma důležitosti uspořádání prostoru a designu interiéru. V kombinaci s pečlivým nasloucháním potřebám zákazníků to vede k zrcadlovým designům, která splňují i ta nejnáročnější očekávání.

Experti Alfaram jsou obeznámeni s nejnovějšími trendy a neustále aktualizují nabídku. Při navrhování zrcadel pamatují na to, že by by měla správně zapadat do kontextu interiérového designu. Proto je v nabídce široká škála zrcadel, mezi kterými budou modely pro každý styl – od moderních po klasické, od jednoduchých po bohatě zdobené; od minimalismu po glamour, od zrcadel na míru až po osvětlená LED zrcadla. Nástěnná nebo stojací zrcadla od Alfaramu se vyznačují nevšedním designem spojeným s výjimečnou estetikou.

Co stojí za zmínku, je fakt, že zrcadlové panely jsou vyrobeny z vysoce kvalitní suroviny, bez jakýchkoliv příměsí olova a mědi. Díky tomu jsou průhlednější, což zajišťuje věrnější odraz a reprodukci barev. V případě zrcadel s LED podsvícením taková skla nepropouštějí světlo vyzařované LED, což je požadovaný efekt.

Nabídka tohoto výrobce zrcadel zahrnuje standardní modely různých tvarů, forem a barev. Navíc si můžete objednat i zrcadla na míru libovolného tvaru, určená na individuální zakázky. Společnost nabízí široký výběr zrcadel za konkurenční ceny. Minimalizuje náklady tím, že dodává zrcadla vlastními vozidly, speciálně přizpůsobenými pro přepravu zaměstnanci Alfaram. Výhodou je možnost u nich rozbalit a zkontrolovat objednávku. Společnost nezapomíná ani na životní prostředí. Z obav o ekologii jsou zrcadla chráněna strečovou fólií a houbou, kterou bereme zpět k opakovanému použití, čímž se snižuje znečištění životního prostředí.

Internetový obchod se zrcadly Alfaram.cz www.alfaram.cz je mimořádně transparentní. Procházení nabídky je velmi intuitivní. Prezentované projekty potvrzují výhody této nabídky.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search