Víte, jak na přesné a účinné měření rychlosti internetu

Chcete vědět, jak rychlé připojení se prohání vašimi kabely? Naučíme vás, jak si rychlost internetu změřit tak, abyste dokázali bez potíží interpretovat výsledky. A jak tedy na to?

Ne vždy se bohužel můžeme spoléhat na sliby operátorů, kteří mají svůj vlastní zájem na tom, aby nám rychlost internetu slíbili co nejvyšší, ovšem reálně ji nedodali. Takže jim nesedněte na vějičku a poraďte si po svém.

Jen stránka pro měření internetu nestačí

K dispozici je několik webových služeb, které vám rychlost internetu změří zcela zdarma. Rozhodně však na ně nestačí pouze kliknout a myslet si, že získáte 100 % přesné výsledky. Pokud nedodržíte několik dalších kritérií, nebude výsledek vypovídající téměř vůbec.

Interactive Arrows Laptop Direction  - geralt / Pixabay

geralt / Pixabay

Především si vezměte k ruce PC napojený přímo na modem, určitě se nespoléhejte jen na pouhý signál z Wi-Fi. A co zařídit dál? Dbejte na maximální aktuálnost systému. Jakákoliv nedokončená aktualizace může připojení výrazně zpomalit. Také ukončete všechny procesy na pozadí, které nepotřebujete. Jde zejména o různá stahování, streamování, konverzace po Skypu na pozadí apod.

Přečtěte si zajímavý článek:  Poradíme vám, dle jakých kriterií vybrat ten správný elektrický gril?

A nezapomeňte ani na odpojení všech nepotřebných připojených zařízení. Přes Wi-Fi ani kabel byl k vašemu PC, který bude aktuálně provádět měření, neměla být připojena žádná televize nebo jiný počítač.

Co znamená naměřená rychlost internetu

Jakmile budete mít měření hotovo, podívejte se na výsledky (obvykle to nezabere více než pár minut). Základních rychlost 20 Mb/s vám stačí jen na opravdu základní práci s počítačem, tedy na procházení internetových stránek apod. Zlatou střední cestou je pak 50 Mb/s a absolutní špičku představuje 100 Mb/s. Takový internet se vám nebude sekat ani v nejobtížnějších situacích a zvládnete s ním úplně všechno – i náročné stahování nebo streamování.

Smartphone Control City Industry   - geralt / Pixabay

Víte, jak na přesné a účinné měření rychlosti internetu

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search