Teplákovina už dávno nevypadá jako před pár lety. Ušijte si z ní vše od triček až po originální šaty

Teplákovina byla dlouhou dobu považována za materiál, který je nevzhledný a hlavně nekvalitní. To se však v průběhu času změnilo a současná teplákovina si prošla opravdu velkými změnami. Díky tomu je z ní možné ušít prakticky cokoliv, co si usmyslíte, a přitom využívat i nové vlastnosti této jedinečné látky. Jaké vlastnosti teplákovina nabízí a co vše si z ní můžete ušít?

Teplákovina může mít hned několik podob

Pokud rádi šijete a hledáte materiál, ze kterého můžete ušít téměř cokoliv, určitě byste měli svoji pozornost upřít na teplákovinu. Ta byla v minulých letech spíše proklínána, a právě proto na ni většina lidí zanevřela. Látka si však prošla velkými změnami, díky kterým se může pyšnit skvělými vlastnostmi, jako je životnost, odolnost či přizpůsobivost.

V tomto ohledu je tedy teplákovina – metráž považována za univerzální látku, se kterou lze šít širokou škálu oděvů. Kromě toho je možné vybírat hned ze tří druhů teplákoviny, které se hodí k šití různého oblečení.

Přečtěte si zajímavý článek:  Renovace střech významně prodlouží jejich životnost

Obecně se můžete setkat s:

  • teplákovinou počesanou – smyčky na ní jsou počesané a tvoří na dotek jemný povrch,
  • teplákovinou nepočesanou – smyčky na ní jsou nepočesané a tvoří na dotek drsný povrch,
  • elastickou teplákovinou – do látky je přidán elastin, díky kterému je pružnější.

Při šití se nebojte trochu experimentovat

Jestli vás teplákovina přesvědčila o tom, že je opravdu vhodným materiálem pro vaše šití, můžete se pustit do práce. Jak již bylo řečeno, s její pomocí lze ušít téměř jakýkoli oděv. Nejoblíbenější je však dětské oblečení, ke kterému je vhodná především teplákovina s potiskem. Zároveň z ní je možné vyrábět i letní šaty či stylová trička, která se nemusíte stydět obléknout i ve svém volném čase.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search