Hliníkové profily nabízí širokou škálu využití. Narazit na ně můžete napříč odvětvími

Nejen v posledních letech se velké oblibě těší hliníkové profily, na jejichž přítomnost narazíte v celé řadě odvětví. Oblíbené jsou tak nejen ve stavebnictví, ale i výrobě celé řady produktů. Mezi firmami je hliník ceněný zejména pro své jedinečné vlastnosti, jimiž ostatní materiály nedisponují. V tomto ohledu se jedná hlavně o vysokou odolnost a dlouhou životnost.

Hliník disponuje jedinečnými vlastnostmi

Jedním z nejvyužívanějších materiálů v našem průmyslu je nepochybně hliník, který mnohým firmám učaroval svými vlastnostmi. Konkrétně se jedná hlavně o jeho odolnost, nízkou hmotnost a dlouhou životnost. Hliník ve výsledku dokáže úspěšně odolávat korozi a také s přehledem zvládne drsnější zacházení. Zmíněná nízká hmotnost je pak velkou výhodou při manipulaci s ním – hliník je navíc možné jednoduše ohýbat anebo do něj vyvrtávat otvory.

Využívány jsou zejména hliníkové profily, které mohou mít celou řadu podob. Běžně se s nimi můžete setkat v různých odvětvích, a to jak při výrobě gigantických konstrukcí, tak i menších výrobků, jako jsou třeba pracovní stoly či montážní linky. V mnohých případech si může firma sama stanovit, jak by měly hliníkové profily vypadat.

Přečtěte si zajímavý článek:  Ekologická likvidace vozidla vám nezabere více než pár minut. S profesionální firmou už nemusíte řešit ani odhlášení vozidla

Hliníkové profily lze využít v různých odvětvích

S hliníkovými profily se setkáte nejen ve stavebnictví, ale téměř všude, kde bude prováděna výroba konstrukcí či kovových částí. Mezi přední dodavatele hliníkových profilů se řadí firma Profimet, která se může pochlubit širokou nabídkou a také výrobou na míru. Schopná je vyrobit hliníkový profil s minimální tloušťkou 0,8 mm a maximální hmotností 65 kg. Výrobu přitom zajišťuje nejen slisováním hliníku, ale i použitím různých jeho slitin. Případní zájemci si mohou vybírat mezi hliníkovými profily, trubkami či jekly a stanovit si i jejich požadovaný tvar do L, U či T.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search