Podnikatelé se již neobejdou bez online platebních řešení. Jak na online platby bez zbytečných nákladů?

Pokud chcete své podnikání posunout na další úroveň, určitě byste se měli zaměřit i na poskytování služeb a zboží online. K tomu potřebujete nejen kvalitní webové stránky a e-shop, ale i online platební řešení, se kterým budete moci snadno a rychle vypořádávat veškeré platby. Některé firmy si však za takové služby účtují zbytečně vysoké poplatky. Jak na zpracování online plateb s nízkými náklady?

Nastavení platební brány může být jednodušší, než by se zdálo

Současná doba přeje zejména online podnikání, kdy většina zákazníků nakupuje na internetu. Tomu se musí přizpůsobit i samotní podnikatelé, kteří si ve velkém zakládají e-shopy, kde nabízí své zboží a služby. K úspěšnému prodeji je však potřeba i platební brána, skrze kterou mohou vaši zákazníci jednoduše platit online – většina z nich totiž platí pouze platebními kartami a jen v minimu případů nakupují na dobírku, která byla oblíbená spíše v minulých letech.

V první řadě je důležité, aby byla platební brána jednoduchá a intuitivní, díky čemuž pro vás, ale i vaše zákazníky, bude její ovládání snadné. Opravdu kvalitní platební brány u nás nabízí jen pár firem, z nichž jednou je i projekt Pays. Vše přitom můžete vyřešit zcela online a během pár minut. Zprovoznění platební brány probíhá v několika krocích, kdy se nejprve zaregistrujete a potvrdíte elektronickou smlouvu.

Následně si můžete vygenerovat platební odkaz, přičemž je nutné zadat informace o vašem e-shopu – získaný odkaz můžete přidat na svůj e-shop. Pokud si nejste jistí, zda vám budete toto řešení vyhovovat, nabízí firma i zkušební platbu ve výši 20 Kč, kterou vám následně vrátí zpět. Nastavení palební brány vám tedy nabere zhruba 10 min. Velkou výhodou jsou i nízké náklady na její provoz, kdy neplatíte žádné paušální poplatky, ale pouze za provedené transakce.

Dopřejte svým zákazníkům možnost platit online a mobilem

Zákazníci milují flexibilitu, což oceňují zejména u platebních metod, kdy si sami mohou vybrat, jakým způsobem vám za vaše služby či zboží zaplatí. Velmi oblíbená je například platba mobilem, která je oblíbená jak v kamenných prodejnách, tak i v e-shopech.

Jelikož je téměř při každé platbě využíván mobilní telefon, je velmi těžké specifikovat, co přesně tento způsob platby obnáší. Zpravidla se za platbu mobilem považuje platba prostřednictvím mobilního operátora neboli Mplatba, platba bankovním převodem prostřednictvím QR kódu či známé platby Google Pay a Apple Pay. Všechny tyto způsoby platby podporuje již zmíněná firma Pays, která si dává záležet na diverzitě svých služeb – mezi její klienty se řadí například Epojištěni.cz nebo Aukro.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search