Party stan má celou řadu využití

Zahradní zastřešení může být náročné na realizaci, a tím pádem také dost drahé. Neplatí to ovšem pokaždé. Existují i výjimky a jednou z nich jsou i party stany.

K čemu se stany používají?

Klasický party stan je možné využít k celé řadě účelů. Jak již bylo naznačeno výše, může například fungovat jako zahradní zastřešení. Co se vizuálních vlastností týče, pergoly a altány jsou na tom samozřejmě o dost lépe, nicméně kdo touží po praktickém, a hlavně cenově dostupném řešení, s vhodným party stanem neudělá chybu.

Jeho koupí majitel získá takřka dokonalou ochranu proti povětrnostním vlivům. Stany totiž nabízí protekci jak proti dešti, tak i vůči slunci a větru.

Stany tohoto typu se ovšem používají i jinými způsoby, třeba pro pořádání různých jednorázových akcí typu svatby, narozeniny či jiné oslavy. Samozřejmě je možně jednoduše přeměnit toto zastřešení do podoby reklamního stánku, respektive prodejního stánku.

Party stany jsou velmi skladné, a to i ty největší verze. Snadno se tudíž vlezou do kufru auta, případně se dají uložit do dodávky. Komplikovaná není ani jejich stavba, která je víceméně totožná s budováním běžných turistických stanů.

Přečtěte si zajímavý článek:  Zjistěte, kolik místa můžete ušetřit díky chytrému systému regálů

Vhodné typy

Party stany se prodávají v různých barevných variacích a velikostech. Každý si tak může zvolit model, jenž mu nejvíce vyhovuje. Rozdíly mezi jednotlivými typy stanů však nespočívají pouze v jejich barvě a rozměrech. Podstatný je i materiál, ze kterého se vyrábí konstrukce.

Standardně se k tomuto účelu používají hliník a ocel. Hliníkové profily jsou velice houževnaté a dokáží odolat větru i dešti. Na druhou stranu stany z hliníku nepatří mezi ty nejlevnější.

Ani ocelové profily nejsou vůbec špatné, nicméně vůči vodnímu živlu nejsou tak odolné jako hliník. Samozřejmě disponují antikorozním povrchem, avšak ten se dá při nevhodné manipulaci odstranit. Ocel je navíc docela těžká.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search