Oblíbení domácí mazlíčci dětí

Vzpomínáte si na své dětství? Určitě jste si také přáli mít vlastní zvířátko, o které jste se mohli starat. Víte, která zvířata patří mezi ta nejoblíbenější u malých dětí?

Želva

Želvy skutečně patří mezi nejoblíbenější mazlíčky mezi malými dětmi. Jejich chov není náročný, nekoušou, a navíc nevydávají žádné nepříjemné zvuky. Ke štěstí jim stačí prostorné terárium z hliníkových profilů, výživná potrava a stálá teplota prostředí. Želvy děti milují.

Papoušek

Zatímco dospělí při představě neustálého švitoření zvedají oči, děti jsou nadšené. Někteří papoušci patří mezi velmi malé a tiché, například papoušíček šedokřídlý. Dělá dětem příjemnou společnost, přitom je neruší při spánku a nebudí vás, jako by to udělal papoušek větších rozměrů.

Králík

Zakrslý králík patří mezi další oblíbené domácí mazlíčky malých dětí. Kdo by si nepřál pravidelně krmit svého králíčka, kterého děti mohou pouštět také mimo klec. Péče o králíka je nenáročná – postačí kvalitní seno, krmivo a miska vody. Za mazlení a proběhnutí je vždy rád.

Morče

Nebojte se, ani morče v našem výčtu chybět nebude. Pokud se pro tyto roztomilé hlodavce rozhodnete, pouze se ujistěte, že nikdo z vás netrpí alergií na jejich srst. Morče miluje prostorné terárium, kde bude mít dostatek pohybových prvků.

Rybičky

Ano, s těmito zvířátky se zřejmě děti nepomazlí, ale stejně je milují. Pravidelně jim vyměňují vodu a krmí je. Akvaristika je v naší zemi velmi rozšířeným koníčkem, někteří lidé si k ní najdou cestu již od útlého dětského věku.

Činčila

Další zvíře, se kterým se mohou děti mazlit. Činčila má jedinou nevýhodu – nejvíce aktivní bývá v noci, proto není vhodné, aby bylo terárium umístěno ve spacím pokoji. Na tomto zvířátku děti milují jeho sametový kožíšek a klidnou povahu.

Každý z nás si přeje mít zvířecího maskota. Děti nejsou výjimkou.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search