Krycí plachty a stínící sítě najdou během léta bohaté uplatnění na vaší zahradě

Obsah článku

Poměrně častým problémem, s nímž se majitelé rodinných domů se zahradou musejí potýkat, je nedostatečná ochrana venkovních předmětů před nepříznivými klimatickými jevy. Stejně tak vás mohou trápit dotěrné sluneční paprsky, před kterými se není kam schovat, pokud zrovna na pozemku nemáte vzrostlé stromy a keře, potažmo krytý altánek, pergolu či podobnou stavbu. Co pak dělat? Řešení spočívá v nákupu zakrývacích plachet a stínících sítí.

Krycí plachty

V létě se zakrývací plachty skvěle hodí jako ochrana před horkým počasím a přeháňkami. Kupříkladu u různého nářadí, pracovních strojů a pomůcek, jež používáte ke zútulnění pozemku, není vhodné, působí-li na ně dešťové kapky. Před tím, než přijde silnější déšť a bouřka, stačí krycí plachty jednoduše roztáhnout a upevnit. Jsou-li dostatečně kvalitní, dokážou bez problémů odolat dešti, neboť mají nepromokavou strukturu.

Velmi praktické jsou zejména zakrývací plachty s kovovými oky, skrze něž protáhnete lano a plachty pak upevníte tak, aby je nemohl odnést ani silnější poryv větru. Krycí plachty v létě samozřejmě pomohou i před přímými slunečními paprsky, takže se s nimi dají zakrýt kupříkladu rostliny a keře, jimž nevyhovuje příliš ostré sluníčko.

Přečtěte si zajímavý článek:  Kvalitní garážová vrata vám ušetří spoustu času. Jak a podle čeho se je vyplatí vybírat?

Stínící sítě

Dobrým pomocníkem v exteriéru domácnosti může být rovněž stínící plachta. V případě stínící sítě se dá zabránit pronikání až 90 % slunečních paprsků. Dají se aplikovat třeba na zahradní plot. Stávají se pak nejen účinnou ochranou před slunečním zářením, ale zároveň zajišťují větší pocit soukromí, neboť skrz plot nebude tolik vidět, případní kolemjdoucí tak nebudou mít choutky nahlížet do vaší zahrady a zjišťovat, co se v ní zrovna děje. Moderní stínící sítě se vyrábějí z lehkých a vysoce odolných umělohmotných materiálů, přičemž jejich rozměry na délku dosahují i více než 10 metrů.

Špičkové stínící sítě a zakrývací plachty nejen na léto pořídíte u společnosti Plachty Štěpáník. Firma nabízí možnost výroby přímo na míru, takže si sami určíte velikost plachet dle vašich potřeb.

1 komentář

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search