Čističky odpadních vod: Výhodná investice nebo zbytečně vyhozené peníze?

V posledních letech roste obliba domácích čističek odpadních vod, díky kterým mají majitelé domů údajně ušetřit nemalé peníze. Kromě toho se jedná i o cestu, jak můžete alespoň trochu ulevit životnímu prostředí a přestat plýtvat s čím dál tím vzácnějším zdrojem vody. Je čistička odpadních vod opravdu výhodnou investicí?

Přestaňte plýtvat s pitnou vodou

Čističky odpadních vod si v průběhu let prošly velkými změnami, díky čemuž si je může ke svému domu pořídit téměř každý, a to bez zbytečně vysokých nákladů. Za samotné zařízení totiž v průměru zaplatíte okolo 50 000 Kč, přičemž je ale nutné počítat i s dalšími náklady spojenými s úpravou terénu a zapojením čističky – celkově se tak cena může pohybovat někde okolo 100 až 200 tisíc Kč.

I když se zpočátku jedná o poměrně vysokou investici, při každodenním používání brzy poznáte, že se vám veškeré finanční prostředky několikanásobně vrátí. Denně totiž běžná domácnost vyprodukuje téměř 150 litrů odpadních vod. Při jejich vyčištění získáte užitkovou vodu, kterou můžete následně využívat například k zalévání či mytí venkovních prostor.

Přečtěte si zajímavý článek:  Pochutnejte si na jídle z domácího grilu

Čističku odpadních vod využijete nejen na samotě

Dříve využívali čističky odpadních vod zejména lidé, jejichž obydlí bylo daleko od kanalizační přípojky. S postupem času o něj začali mít zájem i majitelé domů, kteří mají ke kanalizaci přístup. Důvodem je již zmíněná úspora a možnost získat levný zdroj užitkové vody, které je čím dál tím méně.

Ještě předtím, než se rozhodnete investovat do čističky odpadních vod, měli byste se přesvědčit, že váš dům disponuje kvalitním vodovodním potrubím. Pokud vám praskne vodovodní potrubí na cestě od vodovodní přípojky do vašeho domu, bude vám čistička k ničemu.

S obojím vám může pomoci česká firma 1616.cz, která se zabývá profesionální realizací vodních a kanalizačních přípojek a domácích čističek odpadních vod. Spolehnout se můžete nejen na kvalitu, ale i servis v budoucnu, přičemž získáte záruku 10 let na materiál a 50 let na provedení realizace.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search