Vybíráme přehoz na postel. Jak na to?

Jak si stelete svou postel? Schováte všechny lůžkoviny do peřináče nebo je jednoduše necháváte uložené na posteli? V takovém případě se vám určitě hodí přehoz na postel. Ochrání lůžkoviny před prachem a ušpiněním. Správně vybraný přehoz na postel může také změnit vzhled celé místnosti a stát se krásným doplňkem. Poradíme vám, jak si takový přehoz vybrat.

Při výběru se zaměřte na toto

Přehoz na postel byste měli vybírat na základě několika kritérií. Důležitý je nejen rozměr a materiál, ale také účel, který má přehoz plnit. Naštěstí je nabídka přehozů je opravdu bohatá a tak je možné splnit potřeby i toho nejnáročnějšího zákazníka. Před koupí si však promyslete následující.

1. Jak budete přehoz na postel užívat

Je několik možností, jak se dá kvalitní přehoz na postel využít. V první řadě jde o jednoduchý a rychlý způsob ustlaní postele. Schováte všechny lůžkoviny a nemusíte se obávat jejich ušpinění či zanesení prachem. Přehoz splňuje také dekorační funkci. Za poměrně levný peníz získáte pěkný interiérový doplněk. Přehoz na postel můžete sladit s jinými dekoracemi, zda nábytkem v ložnici. V neposlední řadě přehoz může posloužit i jako příležitostná přikrývka. Použít jej můžete namísto deky, pokud si například odpoledne dopřejete chvilku odpočinku. V létě ho zas můžete využít i místo klasické peřiny. V závislosti na tom, jak ho budete užívat, si zvolte materiál přehozu.

Přečtěte si zajímavý článek:  Hledáte ideální lustr nebo jiné svítidlo? Nechte si je vyrobit

2. Materiál

Co se týče materiálů, na výběr máte několik možností. Vybrat si můžete přehoz z přírodních materiálů jako například bavlna nebo přehoz z umělých vláken jako například polyester. Jaký je mezi nimi rozdíl? Přírodní materiály jsou zpravidla hutnější a pokud náhodou nasáknou vodou, jejich sušení je náročnější. Naopak, umělé materiály jsou lehčí a rychleji uschnou. Pokud hledáte spíše přehoz v retro nebo vintage stylu, sáhněte po přírodních materiálech. Ty jsou také příjemnější na dotyk a můžete navíc přehoz využít také jako deku. Minimalistické a moderní přehozy jsou zpravidla vyráběny z umělých vláken. Slouží spíše jen jako doplněk.

3. Velikost přehozu

Před koupí si ujasněte, jak má přehoz na vaší posteli vypadat. Chcete, aby zakrýval výhradně plochu lůžka? Nebo má sahat i přes okraje postele až k zemi? V prvním případě postačí, když si změříte šířku a délku postele a v takových rozměrech si koupíte i přehoz. V druhém případě si k šířce a také k délce postele musíte připočítat i 2× výšku postele od země po plochu lůžka.

Bedroom Interior Design House Room  - StuBaileyPhoto / Pixabay

StuBaileyPhoto / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search