Domy na klíč: Co si za tímto názvem skrývá a vyplatí se do nich investovat?

Nové bydlení je snem většiny Čechů, což potvrzují i četné výzkumy. Realita je však poměrně jiná, a to ze dvou důvodů, prvním z nich je vysoká cena nemovitostí a tou druhou je stres a zodpovědnost, které se stavbou domu chtě nechtě přichází. Ulehčit vám mohou takzvané domy na klíč, u kterých se nemusíte téměř o nic starat a až na úplném konci je vám předán kompletně hotový dům.

Vlastní bydlení bez stresu a hádek s řemeslníky

Stavba vlastního bydlení je zpravidla spojená s velkým stresem, který se často odvíjí i od špatného plánování. To samozřejmě není nějak zvlášť jednoduché, a proto se nedá divit, že jej většina lidí zpočátku nezvládne. Právě kvůli tomu se čím dál tím více lidí obrací na firmy nabízející domy na klíč. Celá stavba totiž zůstává na bedrech společnosti, která vám následně postaví dům vašich snů.

V první řadě se vyhnete častým hádkám s řemeslníky, kteří někdy dokážou být opravdu pořádně nepříjemní. Pokud si navíc vyberete domy na klíč Ostrava, můžete si být jistí, že dům budete mít zhruba do jednoho roku hotový. V nabídce firem jsou přitom jak klasické zděné domy, luxusní vily, tak i pasivní či nulové domy.

Přečtěte si zajímavý článek:  Stoly do kuchyně a jídelny - jakým způsobem je umístit

I dům na klíč může být nízkoenergetický a splňovat veškerá pravidla

V posledních letech se změnila pravidla pro stavbu domů, které musí splňovat opravdu přísná kritéria. Mezi ně se řadí snižování energetické náročnosti budovy, která by měla být v ideálním případě co nejnižší.

Pokud si tedy vyberete mezi domy na klič Rýmařov, můžete se s firmou rovnou dohodnout na stavbě nízkoenergetické stavby. U ní vám firma zažádá i o příslušné dotace, díky čemuž ušetříte i stovky tisíc korun. Šetřit však budete i se samotnou stavbou, která nebude tak energeticky náročná a tím pádem budou i nižší náklady na její vytápění či údržbu.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search